Moje skróty

Najważniejsze informacje

nowa strona
Nowa strona internetowa Kuratorium Oświaty w Warszawie

Nowa szata graficzna, łatwiejsza nawigacja i uporządkowanie działów to nie jedyne, wprowadzone zmiany. Zgodnie z przepisami strona została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom serwis automatycznie dostosowuje się do urządzeń mobilnych: tabletów i smartfonów.

Rok Szkoły Zawodowców

Minister Edukacji Narodowej rok szkolny 2014/2015 ogłosiła Rokiem Szkoły Zawodowców

Nadrzędnym celem programu jest rozwój szkolnictwa zawodowego m.in. poprzez:
-uelastycznienie ścieżek zdobywania kwalifikacji
-poprawa jakości i efektywności kształcenia zawodowego
-dopasowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy

Bezpieczna i przyjazna szkoła
Bezpieczna i przyjazna szkoła

Rządowy program na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” został przyjęty na mocy uchwały Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2014 r.

Jego głównym celem jest zwiększenie skuteczności działań wychowawczych i profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa i tworzenia przyjaznego środowiska w szkołach i placówkach.

plakat wiem co jem
Wiem, co jem

Celem kampanii społecznej „Wiem, co jem”, realizowanej przez m.st. Warszawa jest organizacja prawidłowego żywienia w szkołach i placówkach oświatowych oraz edukacja prozdrowotna dzieci i młodzieży.

Przystąp do Koalicji kampanii Wiem, co jem. Przekaż swoją ofertę w zakresie prawidłowego żywienia za pomocą formularza na stronie wiemcojem.um.warszawa.pl.

6latki
6-latek w szkole

Infolinia: 22 34 74 700
e-mail: szesciolatek@men.gov.pl

Zapytaj i uzyskaj informację
Zgłoś nieprawidłowość w szkole Twojego dziecka
Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Komunikaty

Kalendarz wydarzeń

Szukając Einsteina

Celem zasadniczym tego przedsięwzięcia edukacyjnego jest zwiększanie zainteresowania uczniów podejmowaniem studiów na kierunkach ścisłych i przyrodniczych. Projekt kierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego.
Jego realizacja przez Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z Politechniką Warszawską jest możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Oświata Mazowiecka

oświata mazowiecka

„Oświata Mazowiecka” to Biuletyn Informacyjny Kuratorium Oświaty w Warszawie wydawany we współpracy z kwartalnikiem „Meritum”.


Biuletyn skierowany jest do: nauczycieli, dyrektorów szkół, pracowników jednostek samorządu terytorialnego. Mamy nadzieję, że będzie on także pożytecznym źródłem informacji dla rodziców. W „Oświacie Mazowieckiej” znajdziecie Państwo informacje, porady i propozycje możliwych rozwiązań wynikających z teorii i praktyki edukacyjnej.

 

Polecamy

do góry